Máloco zůstává v lidském životě neměnné a napořád. Zvlášť pokud jde o něco hezkého a pozitivního. Mládí a krása pomíjejí skoro stejně jako zamilovanost a pocit štěstí. Od psychologů víme, že aby vydržel vztah funkční, je na něm třeba tvrdě pracovat, že zkrátka volní a charakterové vlastnosti partnerů nestačí; vždycky se může něco pokazit. Totéž platí o vzhledu – člověk může mít sebelepší základ od přírody, pokud o sebe nepečuje, dříve nebo později se mu to vymstí. Proto se ženy začínají tzv. udržovat již od svých dvaceti let a jejich snaha již dávno není terčem posměchu.
Snad abych vstávala o hodinu dřív
Výhodou péče o zevnějšek v současné době je existence mnoha různých pomocníků. Na trhu je tolik různých rtěnek, make-upů, pudrů, revitalizačních sér a mask, krémů a řasenek, že z toho nejen přecházejí oči,
dost výrazně zamotaná z toho bývá i hlava. Vždyť zvládnout si zapamatovat, co a v jakém pořadí se kam nanáší, je docela oříšek. Nemluvě o tom, že to zabere dost času, který je navíc třeba vynásobit dvěma, protože po náročném dni je podmínkou sine qua non dokonalé odlíčení a ošetření pleti po působení líčidel. Co takhle si každodenní vysilující maraton trochu ulehčit a nechat si na obličeji něco natrvalo? Salóny krásy nabízejí zákroky napodobující permanentní rtěnku, či řasenku nebo permanentní obočí.
Bojíte se tetování v obličeji?
Právě obočí představuje při každodenním zkrášlování docela zapeklitý problém a je jedno, jestli je třeba jej spíše vytrhávat nebo domalovávat. Jednou z příčin je fakt, že oči máme dvě a je tudíž potřeba, aby se obě obočí nad nimi klenula souměrně podle středové osy obličeje. Toho docílit každé ráno a rychle v realitě všedního dne je téměř nemožné. Děsí vás představa, že byste si jej nechala vytetovat? Zní to možná trochu děsivě, ale současné techniky při zkrášlujících procedurách se na hony liší od toho, co si člověk obvykle pod pojmem tetování představí.
Microblading obočí je forma permanentního make-upu, kdy se inkoust umístí pod kůži. Z principu je to podobné tetování obočí, ale v některých velmi důležitých ohledech se od toho standardního dost liší:
- Navzdory názvu nevydrží napořád, bledne a časem může úplně vymizet, je nutné je zhruba po osmnácti měsících obnovovat, což je zároveň příležitostí pro změnu.
- Vzhledem ke speciální barvě vypadá vytetované obočí přirozeně a nemodrá ani nezelená, i když začne blednout.
- V žádném případě se nepoužívají přístroje, všechno je stoprocentní poctivá ruční práce.
Pudr jako varianta
Pokud vás na vašem obočí netrápí tvar, ale hustota, může být příjemnou metodou tzv. pudrová metoda, kdy se plocha pod obočím miniaturními tečkami opticky zahustí. V tomto případě se barva dostane do kůže o něco hlouběji, takže se předpokládá, že tam také o něco déle vydrží. Doporučuje se předem konzultovat s profesionálem výběr vhodné metody.Ten může ukázat klientovi předpokládané výsledky po aplikaci na obrázku nebo na počítači.
S odborníkem je také nutné probrat případné kontraindikace, jako jsou těhotenství, onkologická onemocnění nebo některá kožní onemocnění v oblasti, kde se má permanentní make-up provádět. Jakmile se rozhodnete, v salónu vám vyberou vhodnou pigmentovou barvu a pomocí tužky předkreslí tvar obočí, který odpovídá tvaru vašeho obličeje.Téměř všechny procedury spojené s permanentním obočí probíhají po lokální anestezii v této oblasti, takže se nemusíte obávat bolesti.
Dovedete si představit, že byste měnili vzhled svého pobočí jednou za rok nebo za dva roky? Líbí se vám obočí jako úzká linka nakreslená tužkou? Jsou důležitější řasy, nebo obočí?