Laserem odstraníte tetování snadno a bezbolestně. Úvahami o jiných metodách byste jen ztráceli čas!

Chcete vědět, proč se pro laserové odstranění tetování rozhoduje stále více lidí? Kladete si otázku, čím to, že se tento zákrok pozvolna stává v podstatě rutinní záležitostí? Odpověď je docela snadná. Obliba tetování roste napříč všemi společenskými vrstvami, toho jste si už možná všimli. Ovšem spolu s tím, jak stoupá počet takto vyzdobených lidí, nakonec přibývá také těch, kteří se dříve či později rozhodnou tetování zbavit. Většina z těchto „odpadlíků“ pak logicky hledá to nejlepší řešení. Hledání to ovšem nebývá nijak dlouhé, protože nic lepšího než právě laser zkrátka objevit nelze.

 Důvody, které člověka na kliniku estetické medicíny přivedou mohou být různé, to sice ano. Počínaje zdravotními komplikacemi, přes nátlak partnera až po prostou touhu po nějaké zásadnější změně. Nicméně metoda zvolená k odstranění tetování je v drtivé většině případů totožná. Je to laser! Proč? Na to se hned podíváme!

Laserové odstranění tetování je nejspolehlivější

Ať už vás k úvahám o odstranění vašeho tetování přivedlo cokoliv, tím, co vám blesklo hlavou jako první, byla nejspíš otázka, jak na to? Jak dát okoukané, nepovedené nebo jinak nevyhovující tělesné výzdobě vale? Někomu možná stačí, když si nechá původní motiv přemalovat. Nakonec, proč ne? Pokud jste ovšem přesvědčeni, že by vám něco podobného nestačilo, musíte si zvolit optimální metodu, kterou se tetování jednou provždy zbavíte. Naštěstí pro vás by takové rozhodování nemělo být nijak složité. Proč?

Protože vám každý odborník nepochybně potvrdí, že nic spolehlivějšího než laserový přístroj nenajdete. Salonů krásy a specializovaných klinik estetické medicíny, kde vám ošetření nějakým typem tohoto moderního přístroje nabídnou, je v České republice hodně. A naprostá většina z nich se může pochlubit úspěchy v podobě mnoha spokojených klientů. Co za jejich úspěchem stojí? Nic jiného než právě laser. Vůbec nejefektivnější metoda, kterou lze v současnosti tetování odstranit.

Metody, které patří do historie

Než vám trochu přiblížíme podstatu laserové metody, nemůžeme si odpustit alespoň krátkou zmínku o dalších způsobech odstraňování tetování. O takových, s nimiž se už setkáte jen ojediněle, případně vůbec. Až si je stručně popíšeme, pochopíte, proč vám většinu z nich už téměř nikde nenabídnou. Stejně jako má svou historii samotné tetování, má ji také estetická medicína. A právě tyto zastaralé metody, kterými se lidé zbavovali tetování ještě relativně nedávno, do historie jednoznačně patří. Podívejte se, co bývalo běžné a čeho budete díky laseru ušetřeni:

  • Chirurgický zákrok – není nic jiného než prosté vyříznutí obrázku nebo nápisu z vaší kůže. Co by vás nejspíš čekalo? Bolest, riziko infekce a pravděpodobně také jizva.
  • Dermabraze – je pojem, který zní možná vcelku sofistikovaně, ale nenechte se mýlit! Nejde o nic jiného než o vybroušení motivu speciální frézkou. Nepříjemná bolest, zpravidla komplikovaný proces hojení a nejistý výsledek. Nic, o co byste stáli!
  • Fyziologický roztok – vám sice velkou bolest nezpůsobí, ale nic zázračného od něj čekat nelze. Využití má spíše při zesvětlování tetování, protože odstranit ho zcela, to obvykle nedovede.

Jen samá pozitiva?

Ptáte se, jaké má laser ve srovnání s výše zmíněnými postupy výhody? Co za oblibou této nejmodernější metody stojí? Odpověď je prostá. V první řadě jsou to výsledky. Laserový přístroj odvede téměř dokonalou práci, což oceníte zejména tehdy, jestliže je tetování „mírně řečeno“ nepovedené. Laserové paprsky totiž zcela eliminují barvivo, z něhož je motiv vytvořen. Navíc, protože jsou tyto paprsky přesně zacíleny, nepoškodí okolní kůži. Efekt je téměř bezchybný, riziko infekce v podstatě nulové a následná péče snadná.

 A zajímá vás, zda to bolí? Ačkoliv je vnímání bolesti na základě vědeckých poznatků považováno za velmi individuální záležitost, ze zkušeností lidí, kteří zákrok podstoupili, je zřejmé, že se v drtivé většině případů jedná o proceduru bezbolestnou. Znamená to snad, že má laserová metoda jen samá pozitiva? Upřímně? No, nějaký ten „zádrhel“ se přece jen najít může. 

Jste epileptik nebo kardiak?

Přestože je zjevné, že se vám spolehlivější metodu, kterou byste se svého tetování mohli zbavit, jen tak objevit nepodaří, je bohužel nutno přiznat, že laser není tak docela pro každého. Existují totiž nemoci a stavy, které vám mohou situaci náležitě zkomplikovat. Samotnému zákroku by měla vždy předcházet lékařská prohlídka. Pokud se při ní zjistí, že trpíte epilepsií, chorobou srdce, cukrovkou nebo například nějakou závažnější kožní nemocí, budete se nejspíše nuceni smířit s tím, že si své tetování ponecháte nebo podstoupíte některou z méně přívětivých metod. Problémy mohou nastat také tehdy, pokud vás trápí horší srážlivost krve a svůj záměr budete nuceni přehodnotit rovněž z důvodu těhotenství.

Jak dlouho už o odstranění tetování přemýšlíte? A mělo by jít o jednoduchý zákrok nebo jste vyzdobeni „od hlavy až k patě“?

Lenka Vinšová