Muži a laserová liposukce: z jakých důvodů ji podstupují nejčastěji?

Možná vás to překvapí, ale pro podstoupení laserové liposukce se rozhoduje téměř stejné množství mužů jako žen! I pánům záleží na tom, jak vypadají a trápí je tukové kapsy, které nereagují ani na dietu, ani na cvičení. Zpravidla ale svou pozornost zaměřují na jiné problematické partie než dámy. Co je tedy nejčastěji k podstoupení tohoto zákroku vede?

1.Zpevnění hrudníku

Mnoho mužů se potýká s onemocněním zvaným gynekomastie neboli nadměrnými tukovými zásobami na hrudi. Jinak známá jako „mužská prsa“, gynekomastie stojí za ztrátou sebevědomí i řadou nepříjemných a situací, kdy se muž po svléknutí trička cítí trapně – u bazénu, v šatně nebo dokonce v ložnici.

Pomocí laserové liposukce lze úspěšně tukové buňky v této oblasti odstranit a hrudník zmenšit a zpevnit. Výhodou tohoto ošetření také je, že zároveň vypíná okolní kůži, takže hrudník vypadá vypjatě, hrdě – zkrátka a jednoduše mužně.

2.Zeštíhlení bříška

Testosteron a estrogen jsou dva z rozhodujících faktorů, které  ovlivňují ukládání tuku. Tyto pohlavní hormony jsou důvodem, proč ženská těla vytváří tukové zásoby v oblasti stehen a hýždí, zatímco mužská těla mají tendenci hromadit přebytečný tuk v oblasti bříška. Tento revoluční typ liposukce se může zaměřit na podkožní tuk kolem středu těla a přiblížit je k vysněnému six-packu, kterého se usilovně snaží dosáhnout cvičením a dietou. 

3.Redukce tzv. madel lásky

S tukem nahromaděných v oblastí boků bojují shodně obě pohlaví, muži však o něco častěji. Mohou se bezchybně stravovat a do toho pravidelně posilovat, přesto v této oblasti nezaznamenat velký úbytek tuku. Poznáváte se? Pak vězte, že s pomocí laserové liposukce se můžete madel lásky zbavit jednou provždy a získat podstatně štíhlejší sexy postavu!

4.Celkově zpevněná postava na dosah

Pamatujte si, že liposukce, ať už tradiční, či ta laserová, není náhradou zdravého životního stylu. Pomůže vám ale vaše výsledky doladit, jakmile dosáhnete zdravé velikosti. Co tedy doporučujeme? Před samotným zákrokem probrat s ošetřujícím všechny problémové partie a zjistit, kde vám liposukce skutečně může pomoci získat ladnější proporce. I když nejčastěji bývá požadováno odstranění tuku v oblasti hrudníku, břicha a madel lásky, i u mužů se lze zaměřit na hýždě, stehna, horní část paží, záda, vnitřních kolena, tváře, podbradek, krk, lýtka a kotníky. Výhodou laserové lipukce je, že si dokáže poradit i s takto malými plochami. 

Kdo je vhodným kandidátem?

Laserová liposukce je bezpečná pro muže všech věkových kategorií, minimální věk je však 18 let. Pokud hledáte způsob, jak odstranit úporné tukové kapsy, pak toto je možným řešením. Ošetřující zvolí vhodný postup odpovídající vašemu věku, zdravotnímu stavu i vašim potřebám. Tato moderní technologie je navíc spjata s nulovou bolestí během i po zákroku. Hospitalizace a dlouhá rekonvalescence nejsou potřeba vůbec. 

Ženy se obvykle rozhodují pro tuto formu liposukce pro formování oblasti kolem bříška, boků a stehen. Muži se naopak zaměřují na získání ploššího hrudníku a břicha a odstranění madel lásky. Přestože dámy a pánové mají tendenci ukládat tukové buňky v různých oblastech těla, postup ošetření je totožný. Stejně tak je to i s dosahovanými výsledky. Až několika centimetrové zeštíhlení docílí obě pohlaví bez rozdílu.

Jste připraveni objednat se na své první ošetření? Na jakou oblast byste se chtěli zaměřít?

Lenka Vinšová