PÁNSKÉ MIKINY JAKO NEZBYTNÁ SOUČÁST ŠATNÍKU

Pánské mikiny jsou taková část oblečení, která by neměla chybět ve skříni žádného muže. Ačkoliv se nejedná o typ oblečení, který je nějak prudce elegantní, taková mikina se vždycky může hodit. V šatníku mladších mužů a chlapců ji najdete téměř stoprocentně. U mladých lidí se stylové mikiny v pánské, ale i dámské variantě těší velké oblíbenosti. Mikina se ale vyrábí v tolika různých provedeních, že si ji bez strachu může oblíknout i důchodce. Jak že taková mikina vůbec přišla na svět? K nám se dostala samozřejmě z Ameriky, přičemž se na ní velice často objevoval potisk oblíbeného Mickey Mouse. Jednou z teorií, pro používáme právě název mikina, je to, že jsme ji pojmenovali po vzoru, který se na ní objevoval, tedy po Mickey Mousovi. Teorií je ale samozřejmě více, ale tahle je zaručeně jednou z nejoblíbenějších a nejreprodukovanějších vůbec.

PÁNSKÉ MIKINY – KDY ANO A KDY NE

Možná se ptáte, kdy se panské mikiny hodí, a kdy bychom ji naopak měli nechat ležet ve skříni. Takovou mikinu si člověk může vzít téměř kdykoliv, až na pár výjimek. Mikiny jsou pohodlné, nikde neškrtí a nelepí se člověku na tělo. Jsou ideální jako společník pro sportovce, kdy si ji můžete vzít klidně na fotbalový trénink, kdy už třeba není takové teplo, nebo je vhodná také na běhání. Samozřejmě se můžete setkat s mikinou, která tak volná nebude, záleží na jejím typu. Sportovní pánské mikiny jsou volnější, existují ale také elegantnější mikiny, které se dají nosit třeba do práce, pokud nemusíte držet nějaký speciální dresscode. U takové mikiny počítejte s tím, že se více lepí na tělo, což lze samozřejmě vyřešit například tím, že si pořídíte o číslo větší velikost a mikina je tím pádem opět volnější a pohodlnější. Zcela obecně by se dalo říct, že mikina se jako součást oděvu hodí tehdy, kdy máte džíny nebo kraťasy. Pokud si ale berete k džínsům košili, mikinu raději nechce doma a sáhněte po jiném vršku, jako je například svetr. Stejně tak není vhodné nosit mikinu jako součást společenského oděvu. Na návštěvu divadla, plesu nebo i pracovního pohovoru, není mikina tou ideální volbou. Někteří lidé dokonce mikiny nosí například pouze doma nebo například při práci na zahradě či při kempování.

PÁNSKÉ MIKINY A JEJÍ DRUHY

Takové pánské mikiny představuje opravdu široké možnosti, z čeho vybírat. Z hlediska funkčnosti se dá uvažovat nad mikinami sportovními, mikinami se zipem, s kapucí, bez kapuci, s kapsami či bez kapes a tak dále. Existuje například také nepromokavá mikina, která je ideální pro milovníky turistiky. Mikiny se zipem jsou oblíbené především kvůli pohodlí při oblékání, kdy nemusíte mikinu rvát přes hlavu. Někomu ale naopak vadí zip, takže raději sáhne po mikině přes hlavu. Taková mikina přes hlavu je většinou dělaná s kapucí, mikina se zipem pak naopak bez kapuci. Samozřejmě ale najdete i takovou mikinu přes hlavu, která kapuci mít nebude, ale jedná se spíše o výjimky. Pánská mikina přes hlavu má z pravidla ze předu velkou klokaní kapsu, což je praktické pokud jdete například jen na skok na pivo, tak se vám do této velké kapsy bez problému vejde peněženka, mobil i klíče. U mikiny se zipem taková kapsa samozřejmě není možná, takže má spíše kapsy po stranách, ale může se také stát, že nebude mít žádné. Barevné provedení, ve kterém se pánská mikina vyrábí, je také různé. Dnes již seženete mikinu snad v každé barvě, na kterou si vzpomenete. Zároveň seženete i variantu strakaté mikiny či mikinu s potiskem, ať už se jedná o obrázek nebo jen o nápis. Stále oblíbenější je mikina, kterou si vyrobíte podle sebe. Můžete si na ní nechat natisknout vlastní fotku i nápis a vytvořit tak pro někoho například krásný dárek k Vánocům nebo narozeninám.

Lenka Vinšová