PRONÁJEM BYTŮ V PRAZE JE NA ČÍM DÁL VYŠŠÍ ÚROVNI. JAK SE ŽIJE V NEJMODERNĚJŠÍCH DOMOVECH, KTERÉ ZAHRNUJÍ PARKOVACÍ STÁNÍ I SLUŽBY RECEPCE?

Hledáte v současné době pronájem bytů v Praze a přemýšlíte nad tím, že nechcete něco klasického? Rádi byste dali přednost luxusnějšímu bydlení včetně nejrůznějších nadstandardních služeb? V tom případě jistě oceníte informace o tom, jak to vlastně v rezidencích vypadá a chodí. Stále častěji se totiž stávají snem, který by si řada lidí přála zrealizovat.

LUXUSNÍ BYDLENÍ NA LUKRATIVNÍCH MÍSTECH

Výběr lokality symbolizuje nejdůležitější parametr při rozhodování o novém bydlení. Pro rezidenční bydlení je charakteristické, že se zpravidla nachází na velmi zajímavých lokalitách, a přitom stále ve městě. Developerské společnosti si tak pro své stavby vybírají místa s fascinujícím výhledem, zohledňují však zároveň touhu po bydlení poblíž ruchu velkoměsta. Často takové stavby tak vyrůstají s výhledem na úchvatné historické památky nebo zajímavé přírodní skvosty.

Jelikož takové rezidence vznikají především v posledních několika letech, je zřejmé, že tomu odpovídá i dispoziční řešení bytů. To následuje poslední trendy, i když pochopitelně u každého bytového architekta narazíte na něco trochu jiného. Historické budovy však na vás rozhodně nečekají.

VČETNĚ MODERNÍHO VYBAVENÍ

Dá se říct, že takové stavby mají společné moderní a kvalitní kuchyně, velká okna umožňující onen fascinující výhled i luxusně zařízenou koupelnu. V mnoha případech se také setkáte se skvostnou terasou nebo třeba podlahovým vytápěním. A samozřejmost již v dnešní době představuje soukromé parkovací stání. Máte tak jistotu, že po náročném dni v práci nebudete muset složitě objíždět hned několik bloků, abyste měli svůj vůz kam zaparkovat. Takové bydlení má zkrátka za úkol co nejvíce myslet na blaho svých obyvatel.

BEZPEČNOST NADEVŠE

U popisovaných bytů v nejrůznějších rezidencích se dále můžete setkat s vysokou mírou bezpečí. Tvůrci těchto developerských projektů zkrátka chápou, že v dnešní době je bezpečí opravdu na místě. Díky tomu tak vstup do rezidence často bývá podmíněn speciální čipovou kartou. Obyvatelům je mnohdy zprostředkována i kamera, díky které si můžete snadno ověřit, zda návštěvu zvonící u dveří opravdu rozeznáváte. A ve většině rezidencí dále nechybí ani nepřetržitě hlídané parkoviště.

PRONÁJEM BYTŮ V PRAZE S RECEPCÍ? PROČ NE!

A tento styl bydlení jde v nabízených službách ještě dále. U mnohých rezidencích se setkáte s nabídkou služby recepce. Ta funguje většinou neomezeně a pověřený pracovník pro vás může obstarat všechny základní administrativní úkony. Jedná se například o přebírání pošty, monitorování návštěv nebo třeba asistence při zavolání taxi služby. V takovém typu bydlení se zkrátka neustále cítíte jako v luxusním hotelu. Pokud patříte mezi vytížené osoby, může vám taková asistentka zařídit i paní na úklid a podobně.

Rezidence dále často myslí i na vaše děti. Přímo v jejich areálu tak často bývá umístěno dětské hřiště. A to není všechno. Rádi byste si večer po práci zacvičili a následně byli do několika minut doma? V takovém případě si vyberte rezidenci, jejíž součástí je i posilovna nebo krytý bazén. Všechno je totiž možné.

ZA BYDLENÍ SI PŘIPLATÍTE

Je pochopitelné, že všechny výše popsané služby nejsou zadarmo. Bydlení v rezidenci se tak někdy může vyšplhat pěkně vysoko. Pokud však budete rozumní a vyberete si jen to, co doopravdy ke svému životu nutně potřebujete, nemusí to vaši peněženku zase tolik bolet.

Přeci jenom pravdou zůstává, že ceny nemovitostí neustále rostou. A podobný trend lze zřejmě předpokládat i nadále. To se odráží i na ceně nájemného, a tak se může stát, že i za obyčejnější bydlení ve výsledku zaplatíte podobnou částku, jako za základní nájemné bytu v rezidenci.

Lenka Vinšová