VIRTUÁLNÍ SÍDLO VÁM UŠETŘÍ PENÍZE ZA KLASICKOU KANCELÁŘ. CHCETE SE TAKÉ PYŠNIT VIZITKOU S LUKRATIVNÍ ADRESOU?

Pokud máte pocit, že klasickou kancelář nedokážete naplno využít, symbolizuje právě pro vás lepší řešení virtuální sídlo. S pomocí této služby můžete získat adresu na lukrativním místě a stoupnout tak v očích vašich klientů. Zajímá vás, jak vlastně služby virtuálního sídla fungují a co je třeba pro jejich vyřízení?

PRINCIP VIRTUÁLNÍHO SÍDLA JE JEDNODUCHÝ

Nejprve si řekněme, co vlastně virtuální sídlo znamená. Pokud patříte mezi podnikatele, musíte mít ze zákona své sídlo. Takové sídlo se následně zapisuje do obchodního rejstříku. Řada společností má své sídlo tam, kde se fyzicky nachází i jejich kancelář.

Pokud se však řadíte do skupiny spíše menších podnikatelů, jistě sami uznáte, že pronájem kanceláře pouze za účelem získání sídla je poměrně zbytečné. Především cena za pronájem fyzické kanceláře může každý měsíc udělat obrovský zásah do finančního rozpočtu. A protože ušetřit chce snad každý z nás, vyplatí se vědět o určitých alternativách.

V tomto konkrétním případě se přitom jedná o virtuální sídla. Ty vám za drobný měsíční poplatek poskytnou platné sídlo, které si následně můžete bez problémů nechat zapsat do obchodního rejstříku.

Je přitom třeba zmínit, že zákon neukládá podnikateli povinnost se v místě svého sídla neustále zdržovat. I z tohoto důvodu je tato alternativa vhodná, pokud byste rádi pracovali z jiného místa. Služba virtuálních sídel přitom získává na popularitě a v České republice se těší čím dál většímu zájmu.

ADRESA V CENTRU MĚSTA NEBO NA OKRAJI?

Cena za virtuální sídlo se pochopitelně odvíjí od každého města a rovněž městské části. Je tedy zřejmé, že prestižní adresa v městské části Praha 1 vás vyjde mnohonásobně dráž než adresa v okrajové části našeho hlavního města.

Lidé se přitom často k prestižnější adrese uchylují zejména z toho důvodu, že chtějí získat lepší image. Obzvláště v případě, kdy jednáte zejména se zahraničními partnery, bude taková adresa vypadat více než dobře.

Lukrativní místa pro virtuální sídla přitom najdete nejen v Praze. Například i v Brně je nabídka poměrně široká. Ty nejzajímavější místa v našem druhém největším městě můžete prozkoumat třeba v TOMTO článku.

VIRTUÁLNÍ SÍDLO POSKYTUJE RŮZNÉ SLUŽBY. JAKÉ TO JSOU?

Poskytovatelé virtuálních sídel se v současné době předhánějí v nabízených službách, aby tak uspokojili co nejvíce svých zákazníků. Mezi nabízenými službami tak mnohdy nechybí pronájem prostoru, který oceníte obzvláště při schůzkách s nejrůznějšími orgány, partnery nebo klienty. Danou kancelář nebo zasedací místnost je však třeba zamluvit si dopředu.

U některých poskytovatelů přitom nechybí ani služby asistentky. I tu si můžete zamluvit a následně budete mít postaráno o všechny předem domluvené pomocné služby. Samozřejmostí je dále přijímání poštovních zásilek a obálek s dodejkou. Většinou vám následně dojde zpráva, že na vás na adrese sídla určitá zásilka čeká. Někteří poskytovatelé jdou však ještě dál a nabízejí i možnost naskenování vaší pošty a následné okamžité přeposlání na váš e-mail. Hned tak víte o veškerých novinkách.

ZAŘÍZENÍ SÍDLA JE JEDNODUCHÉ

Obchodním sídlem musí disponovat každý podnikatel, jako se ostatně můžete přesvědčit ZDE. Pokud byste se rádi i vy virtuálním sídlem pyšnili, ujišťujeme vás, že se nejedná o nic složitého. V prvé řadě je třeba vytipovat si vhodného poskytovatele. Rozhodně si projděte více nabídek a všímejte si nejen cen, ale také poskytovaných služeb.

K zařízení virtuálního sídla přitom budete potřebovat údaje o sobě a svém podnikání. Tyto údaje poslouží k vytvoření smlouvy o poskytnutí virtuálního sídla. Po podpisu smlouvy se můžete těšit na souhlas k umístění sídla, který později poslouží k zápisu nového sídla do obchodního rejstříku.

Lenka Vinšová