Laserová epilace – zásadní informace, které o ní musíte bezpodmínečně vědět

Laserová epilace je efektivní moderní způsob, jak se rychle a jednoduše zbavit chloupků po celém těle. Po hladké pokožce touží většina žen a mnoho mužů, kteří jsou často ochotni vytrpět hotová muka při depilaci voskem a různými druhy epilačních strojků.

 

Máte už dost pravidelného holení a na bolest při epilaci si rozhodně nehodláte zvyknout? Ani nemusíte, laserová epilace je skvělou alternativou, díky které můžete na všechny pravidelné depilační a epilační procedury zapomenout. Přečtěte si, na jakém principu funguje a pro koho je vhodná. V našem článku se také dozvíte, zda je laserová epilace opravdu bezbolestná a co všechno musíte dodržet před plánovaným zákrokem, aby byl výsledek co nejlepší.

Laserová epilace versus depilace. Jaký je v tom vlastně rozdíl?

Hned úvodem si vysvětlíme dva zásadní pojmy, které mnoho žen i mužů považují za synonymní. Epilace a depilace ale rozhodně není totéž. S pomocí obou metod dosáhnete hladké pokožky, ale obě pracují na jiném principu.

Co je depilace?

Depilace odstraní chloupky z povrchu pokožky, ale nenaruší jejich tvorbu. Mluvíme o holení žiletkou a holicími strojky a také používání depilačních krémů. Efekt krásné hladké pokožky vydrží pouze několik dní. Některé ženy se musí holit denně, protože jim chloupky začnou dorůstat už druhý den po holení. Při holení velmi často dochází k podráždění pokožky, chloupky mohou zarůstat a na některých částech těla se vytvoří “husí kůže”.

Co je epilace?

Epilaci lze dále rozdělit do dvou hlavních skupin na epilaci obyčejnou (voskem, cukrovou pastou a různými epilátory) a na laserovou epilaci. Obyčejná epilace také odstraňuje chloupky i s kořínky. Nicméně nedokáže je zničit definitivně, a tak po několika týdnech opět dorostou, i když ne v původním počtu a celá procedura se musí opakovat. Epilátory, vosk i cukrová pasta jsou navíc poměrně bolestivé metody, i když intenzita se u každé různí. Laserová epilace u většiny klientů přináší trvalé výsledky. Chloupky v ošetřené oblasti přestanou růst úplně.

Pro zajímavost

Hladká pleť je ideálem krásy žen už celé století napříč kontinenty. Některé mladé ženy se ale obecnému ideálu krásy rozhodly vzdorovat a přestaly se holit úplně. Jejich hlavním argumentem je přirozenost, ale často také nechuť k pravidelnému odstraňování chloupků.

Odstraňování chloupků je otravné a často velmi bolestivé, ale hladkou pleť můžete mít i mnohem rychlejším a efektivnějším způsobem.

6 hlavních výhod laserové epilace

  1. Ničí kořínky chloupků, takže už znovu nenarostou. V absolutní většině případů se tedy jedná o trvalé řešení.
  2. Má minimum kontraindikací. Není vhodná pouze pro osoby, které mají akutní zánět na pokožce. Chronicky nemocné a osoby s implantáty a stimulátory. Pokud máte pocit, že patříte do rizikové skupiny, konzultujte zákrok se svým ošetřujícím lékařem.
  3. Lze ji aplikovat na všechny části těla včetně intimních partií a obličeje.
  4. První výsledek se dostaví již po prvním sezení. Pro optimální výsledek je nutné zákrok opakovat v průměru 3 až 6 ×.
  5. Laserová aplikace je ve srovnání s klasickou epilací bezbolestná. Pro citlivé jedince, může být ale i tato procedura nepříjemná.
  6. Je výhodnou investicí do budoucna. Ušetříte nejen spoustu času, který byste museli věnovat pravidelné depilaci a běžné epilaci, ale také peníze za nákup strojků a absolvování depilačních procedur.

Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Hlavní roli hraje načasování. Ideálním obdobím pro epilaci jsou podzimní, zimní a jarní měsíce. Pokožku byste po zákroku neměli vystavovat přímému slunečnímu záření alespoň 10 dní po sezení.

  • 5 až 7 týdnů před sezením chloupky nevytrhávejte s pomocí jiných epilačních metod (včetně pinzety). Chloupky můžete pouze holit a depilovat krémy.
  • Dva týdny před zákrokem se neopalujte, nenavštěvujte solária a nepoužívejte samoopalovací krémy.
  • Pokud přece jen absolvujete zákrok v létě, týden před a týden po sezení používejte opalovací krémy s SPF 50.
  • Před sezením nepijte alkohol.

Laserová epilace je komfortní řešení pro ženy i muže

Laserová epilace je jednoduchá, rychlá a pohodlná metoda, díky které vám chloupky v ošetřené oblasti přestanou růst úplně.

Ošetření laserem na specializovaném pracovišti je bezpečné a přináší skvělé výsledky již po pár sezeních.

Máte už ošetření laserem za sebou? Podělte se o vaše osobní tipy a postřehy.

Lenka Vinšová