Plastická operace prsou může pomoci i vám! Kde na ni vzít prostředky a co vás čeká než ulehnete na operační lůžko?

Toužíte po dokonalém dekoltu, ale brání vám v tom omezené finance? Plastická operace prsou nikdy nebyla dostupnější! V dnešní moderní době není problém vyřešit financování alternativním způsobem. Jaké možnosti se nabízí, koho žádat o pomoc a v jakém případě se obrátit na pojišťovnu; to vše a ještě něco navíc se dočtete v následujícím článku. Chcete-li si splnit tajný sen a vypadat podle vašich představ, pak není nic jednoduššího než se svěřit do rukou plastických chirurgů. Pojďte si o procesu úpravy poprsí přečíst více.

 

Plastická operace prsou a její možnosti financování

Dříve, než odsoudíte pro mnohé lidi vysoké ceny za zákroky, zamyslete se nad tím, zda nutně potřebujete financovat operaci z vlastních úspor. Většina prestižních klinik nabízí svým klientkám možnost uhradit cenu za plastiku prostřednictvím spotřebitelského úvěru sjednaného u jejich smluvních partnerů. Díky této službě si tak nové poprsí mohou dovolit i méně movití zákazníci.

 

V reálu to vypadá tak, že si domluvíte konzultaci na klinice, v rámci níž si mimo jiné zvolíte i způsob financování. Na základě vaší dohody s klinikou pak dostanete potřebné podklady a kontakty, abyste si mohli sjednat úvěr. Ten může pokrýt celou operaci nebo její část a zbytek lze doplatit vlastními prostředky. Nezapomeňte však předem dobře zvážit, zda půjčku budete zvládat splácet. Nezadlužujte se zbytečně příliš. Vždy je lepší mít alespoň nějakou korunu naspořenou, aby úvěr nemusel nutně pokrývat celou částku.

 

Kdy je možné žádat o pomoc pojišťovnu

Existují případy, kdy nemusíte platit za operaci vůbec, nebo uhradíte jen její část. Děje se tak ve chvíli, kdy je plastická operace nezbytná nebo žádoucí kvůli zlepšení vašeho zdravotního stavu. Pokud se toto týká zrovna vás, pak neváhejte kontaktovat svou zdravotní pojišťovnu. Nejčastějšími příčinami, kdy pacientka potřebuje podstoupit takový zákrok, jsou následující nemoci a potíže:

 

  • modelace v důsledku vrozené vady,
  • rekonstrukce prsu po prodělání onkologického onemocnění,
  • zmenšení poprsí, v případě, že kvůli jeho velikosti trpí klientka zdravotními komplikacemi (bolesti zad, deformace páteře, atd.).

 

Výše zmíněné případy zdravotní pojišťovna zváží a na základě posudku od lékaře rozhodne, zda vám operaci uhradí částečně, úplně, nebo si ji budete muset zaplatit celou sami.

Jaké druhy úpravy prsou kliniky nabízí

Většina klinik nabízí několik druhů plastických operací poprsí. Obecně je lze rozdělit na zvětšení, zmenšení a modelaci. Tyto zákroky se provádí samostatně, nebo je možné v rámci zvětšení či zmenšení prsa také modelovat. Operace se vždy provádí se v celkové anestezii s nutným pobytem alespoň jednu noc na klinice

 

  1. Zvětšení prsou -. Pro tento typ operace se využívají prsní implantáty nebo vlastní tuk (tzv. autoaugmentace).
  2. Zmenšení prsou – zahrnuje ve většině případů také modelaci, jelikož se mění nejen velikost, ale také tvar.
  3. Modelace – samostatně tento zákrok postupují pacientky, které potřebují upravit tvar nebo vyrovnat asymetrii.

Co vás čeká před operací

Před každou plastickou operací je nutné absolvovat vstupní konzultaci a předoperační vyšetření. Na první schůzce se s lékařem domluvíte, jakým způsobem budete poprsí upravovat. V případě zvětšení společně vyberete vhodné implantáty, nebo oblast, z níž se bude odebírat tuková tkáň. Proberete váš zdravotní stav a rodinnou anamnézu a domluvíte si termín předoperačního vyšetření, které je nezbytné, aby se během zákroku nevyskytly nečekané komplikace.

 

Výborně, došli jste na závěr článku! Teď už máte představu o tom, jak lze plastickou operaci prsou financovat. Zjistili jste, že je tento zákrok v dnešní době dostupný opravdu pro každého, a že v některých případech můžete požádat o pomoc zdravotní pojišťovnu.

A co byste na svém těle změnili vy? Jste úplně spokojeni s tím, jak vypadáte, nebo byste se nebránili nějaké větší či menší úpravě? Sdělte nám své názory do komentářů, rádi si je přečteme!

Lenka Vinšová