Silikon chce každý!

Možná si to ani neuvědomujete, ale silikon a jeho směsi obklopují naše životy daleko více, než si uvědomujeme. A to nemyslíme rozmach nošení silikonových implantátů v ženském poprsí. Máme na mysli věci denní potřeby, které využíváme, se kterými vaříme nebo také ty, jež slouží jako ochranné prostředky. Pojďme společně nahlédnout do seznamu věci, které se ze silikonu vyrábějí.

Pomáhají s úklidem a čistotou

Ve většině našich domácnosti najdete silikon v kuchyni jako pomocníka lemujícího kuchyňskou linku, který pomáhá proti zatečení vody a lehce se tvaruje. Můžete jej najít i okolo vany nebo sprchového koutu jako sanitární spoj. 

Pomocníky při umývání oken – těch v domácnosti, ale i třeba na autě – jsou speciální silikonové štěrky, které dobře přiléhají ke sklu a díky tomu dokážou vodu dokonale setřít.

Nezapomeňme na prsa!

Ano, jak bychom mohli zapomenout na to nejkrásnější využití silikonů – silikonové implantáty, které zvětšují a krásně tvarují bujné ženské výstřihy! Dnešní silikonová ňadra už jsou na omak téměř k nerozeznání od těch přírodních a ženy po nich stále touží.

Věděli jste, že silikonové implantáty se nabízejí ve více variantách základních tvarů? Jde o silikon ve tvaru kapky, jenž si vybírají ženy, které chtějí mít ňadra s co nejpřirozenějším vzhledem. Druhou verzí je tvar kulatý, který vytváří prsa plná s výrazným tvarem.

 chrání i mobily

Mobilní telefon je vždy lepší chránit obalem nebo krytem. A silikonový kryt na iphone 8, nebo na další typy mobilů světových značek jsou jednou z možnosti. Užijte si transparentní kryt, který dá plné vyniknout původnímu vzhledu telefonu. V nabídce e-shopů je nepřeberné množství různých designů, barev a zajímavých vzorů. Stačí si vybrat! 

Vaření se silikony?

Promiňte, se silikonem! Samozřejmě, že nenamítáme vůbec nic proti tomu, aby se krásky, jejichž horní objem byl povznesen silikonovou vyplní, věnovaly vaření… Tentokrát však myslíme něco trochu jiného:

  • Formy na pečení muffinů, bankovek nebo koláčů. 
  • Štětky, které pomáhají míchat těsto, nebo roztírat krém na dorty. 
  • Další vychytávkou, kterou milujeme a patří do kuchyně, jsou silikonové skládací krabičky, do kterých pravidelně chystáme svačinku dětem.

Sportovní výbava

Máme na mysli tu automobilovou. Ze silikonu společně s dalšími aditivy se totiž vyrábějí speciální silikonové hadice a spony. Ty si fanoušci sportovní úpravy aut montují pro vylepšení vlastností svého miláčka na čtyřech kolech. 

Chrání nás před promočením

Dalším zajímavým využitím silikonu je jeho přimíchávání do olejových emulzí. Jejich další použití spočívá v povrchové ochraně oblečení, jako jsou například sportovní a softshellové bundy. 

A pořád nekončíme…

Dalším příkladem použití tohoto univerzálního materiálu je pasta ze silikonu, která se využívá na ochranu procesoru pro chlazení uvnitř počítačů.

Už jste jistě měli někdy na ruce náramek ze silikonu jako poznávací znak na festivalu nebo jako reklamní dáreček.

Silikony najdete i ve výrobcích, jako jsou šampony, nebo kondicionery. O jejich škodlivosti se ale vedou dlouhé diskuze a někteří lidé volí raději výrobky bez nich. 

Napadají vás další produkty a výrobky ze silikonů, které se běžně používají, a my jsme na ně zapomněli a nezmínili je? Napište nám o svých dobrých i špatných zkušenostech se silikonovými výrobky!

Lenka Vinšová